10 «найбільш зелених» країн світу (частина 2)

5. Норвегія — 81,1

Скандинавські країни відомі як лідери екології. Норвегія планує стати «вуглецево-нейтральною» до 2030 року, що означає не нульовим рівнем викидів, засновані на вуглеці. До тих пір, норвезький уряд не має наміру скоротити загальні викиди на 40%. Довгострокова стратегія включає в себе кошти для навколишнього середовища ідей, альтернативних джерел енергії та скорочення вирубки в лісах. У цій області Норвегія працюває разом з своїм скандинавським сусідом — Швеція.

Норвегия

4. Швеція — 86,0

Швеція також потрапляє в цей престижний список. Довгострокові стратегії уряду включають в себе повну відмову від викопного палива для виробництва енергії, хоча це все ще тільки план. До тих пір, поки він буде працювати в напрямку виробництва електроенергії з зелених джерелах вітру, води та ядерної енергії, досягла 28% від загального споживання в країні. Крім входу тут повністю  використовуються тирса для виробництва гранул для опалення. Як не дивно це звучить, багато шведів сьогодні роблять автомобілі з метану та газів, що випускаються з корів у молочних господарствах.

3. Коста-Ріка — 86,4

Престижниє третє місце має інша країна з Центральної і Південної Америки — Коста-Ріка. Країна поставила перед собою амбітні цілі в галузі екології та важко їде до них. Стратегія в 2021 є одним з небагатьох країн у світі, які  стануть «вуглецево-нейтральними». На цьому етапі Коста-Ріка використовує велику кількість відновлюваних джерел енергії і високих середньорічних температур в області допомоги, щоб мінімізувати енергію, що використовується для опалення. Протягом багатьох десятиліть, великою екологічною проблемою країни є посилина реєстрація лісів, але уряд докладає зусиль, щоб зменшити кількість зрубаних дерев і кинутих  лісових земель. В даний час одним із завдань  є збільшення залісення та лісокористування для вирощування рослин без зрубаних дерев.

Швейцария

2. Швейцарія — 89,1

Одним з довгострокових лідерів у цій галузі, Швейцарія втратила свою перевагу Ісландії. Країна має багаторічні традиції в екологічних практиках — створення природних парків в Альпах, заборона на автомобілі в деяких швейцарських містах, використання гібридних автомобілів і так далі.

1. Ісландія — 93,5

Земля льодовиків, вулканів і гейзерів славиться своєю унікальною екологічною системою, створеної на основі великої кількість гарячої води. Геотермальна енергія є найбільш використовуваною енергією в Ісландії, воно використовується, насамперед, для опалення та електрики. Ще одним джерелом енергії  є водень. Він використовується для опалення та транспортування. Після того, як країна не в екологічно відповідальним — її економіка залежить від імпорту вугілля, на частку яких припадає 70% енергії, але сьогодні Ісландія займає, як екологічного відносини тільки з 18% «неекологічними» і 82% чистої енергії. Довгострокові стратегії включають цілі до 2050 року північний острів не використовувати нафтопродукти і не звільнить себе від викиду вуглецю в атмосферу.